Dev Bankanın Açıkladığı Kar Dudak Uçuklatır! Aktif Büyüklüğü 2,6 Trilyon TL Seviyesine Çıktı

Türkiye İş Bankası A.Ş (ISCTR), Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden 2024 yılının ilk finansal raporlarını paylaştı. Banka, bu yılın ilk 3 ayında 14 milyar TL net kar elde ettiğini duyurdu. Geçen yılın aynı dönemine kıyasla, bankanın karlılık performansında belirgin bir artış yaşandı. Şirketin özkaynak büyüklüğü 275 milyar TL’ye yükselirken, sermaye yeterliliği oranı yüzde 18,5 olarak gerçekleşti.

AKTİF BÜYÜKLÜĞÜ YÜZDE 8,5 ARTTI

İş Bankası’nın aktif büyüklüğü, Mart ayına kadar yüzde 8,5 artarak 2,6 trilyon TL seviyesine çıktı. Bankanın Mart sonu itibarıyla nakdi kredi hacmi 1,3 trilyon TL’ye, gayrinakdi kredi hacmi ise 467,5 milyar TL’ye ulaştı. Böylelikle ekonomiye sağlanan toplam kaynak tutarı 1,7 trilyon TL’yi aştı.

YATIRIMCILAR İÇİN KAZANÇLI BİR DÖNEM

Borsa İstanbul’da ISCTR koduyla işlem gören İş Bankası hisseleri, son bir ayda yatırımcısına yüzde 6,29 oranında kazanç sağladı. Yıllık bazda ise hisse senetleri yüzde 139,54’lük bir getiri sağladı.

İş Bankası’nın Genel Müdürü Hakan Aran, gelecek hedeflerine ilişkin olarak, “Sürdürülebilir ve uzun vadeli değer yaratmayı hedefleyerek eğitimden spora, bilimden çevre ve kültür-sanata katkı sunmayı sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir