Ahmet Ercan Bir İli İlçe İlçe Saydı, 30 Yılda Bir 7’yle Sallanır Dedi

Jeofizik mühendisi Prof. Dr. Ahmet Ercan, Balıkesir’i depreme karşı uyardı. Kentin ovaya değil, Batı’ya yerleşmesi gerektiğini ifade eden Prof. Dr. Ercan, 30 yılda bir 7 büyüklüğünde deprem olduğunu belirterek, Balıkesir tehlikeli ilçeleri tek tek saydı.

Zaman zaman olası büyük İstanbul depremine ilişkin yaptığı açıklamalarla tepki toplayan Jeofizik Mühendisi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, Balıkesir’i büyük bir deprem beklediğini ifade etti.

Prof. Dr. Ahmet Ercan, X (Twitter) hesabından yaptığı paylaşımda, “Balıkesir’in Ege düşüntülü ile Marmara Kuzey Anadolu yanal kırıklarından etkileneceğini” ifade etti.

Ahmet Ercan, Balıkesir’in ovaya değil Batı’ya yerleşmesi gerektiğini belirterek, hem Balıkesir hem Çanakkale için tehdit teşkil eden fayları sayarak, bölgede 30 yılda bir 7 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini ifade etti.

Prof. Dr. Ahmet Ercan’ın mesajı şöyle:

Balıkesir ili, Ege düşüntülü ile Marmara Kuzey Anadolu yanal kırıklarından etkilenir. Balıkesir, Havran-Balya, Edremit Koyu-Ayvacık, Yenice-Gönen, Çan-Biga, Manyas, Sarıköy, Edincik, Etili kırıkları 30 yılda bir M7’e dek deprem üretebilir. Balıkesir, ovaya değil, batıya yerleşmeli.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir