Samsung global OLED monitör pazarının birincisi oldu

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Samsung Electronics, ilk OLED modeli olan 34″ Odyssey OLED G8 oyun monitörünü piyasaya sürdükten bir yıl sonra global OLED monitör satışlarında en üst sıraya yerleşti.

International Data Corporation’a (IDC) göre Samsung Electronics, 2023’te tüm dünyada satılan OLED monitörlerin yüzde 28,3’ünün satışını gerçekleştirerek toplam gelir bazında pazar payının yüzde 34,7’sini elde etti.

Satış hacmi bazında ise pazar payında ilk sıraya yerleşerek 2023 için global OLED monitör pazarının lideri oldu. Samsung ayrıca, toplam gelir açısından 2023 için yüzde 20,8’lik bir pazar payı kaydederek global oyun monitörü pazarı genelindeki liderliğini 2019’dan itibaren art arda beşinci defa sürdürmeyi başardı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Samsung Electronics Görsel Ekran İş Biriminden Sorumlu Başkan Yardımcısı Hoon Chung, OLED monitör pazarının son derece rekabetçi olduğunu vurguladı.

Chung, “Bu nedenle zirveye ulaşmak da benzersiz yeniliklere ve ürün kalitesine imza atmak anlamına geliyor. Bu başarımızla, dünyanın her yerinde performansı arayan oyun tutkunlarına yönelik OLED monitörler üretebilmemizin arkasındaki başlıca etken olan mükemmellik arzumuzu ve tüketici ihtiyaçlarına yanıt verebilme becerimizi bir kez daha kanıtladık.” ifadelerini kullandı.

Samsung, Odyssey OLED G9 gibi yeni monitörlerde inovasyonlara imza atarak monitör pazarındaki performansını geliştiriyor.

Samsung, CES 2024’te ise OLED monitör serisini genişlettiğini duyurarak, 32 inç, 4K UHD çözünürlüğe, 16:9 en boy oranına, 240Hz yenileme hızına ve 0,03ms tepki süresine sahip Odyssey OLED G8, 27 inç, QHD çözünürlüğe, 16:9 en boy oranına, 360Hz yenileme hızına ve 0,03ms tepki süresine sahip Odyssey OLED G6 ve 49 inç, 32:9 en boy oranına, çift QHD çözünürlüğe, 240Hz yenileme hızına ve 0,03 ms tepki süresine sahip güncellenmiş Odyssey OLED G9 ürünlerini tanıttı.

Odyssey OLED G9, dünyanın önemli teknoloji etkinliklerinden biri olan CES kapsamında, CES 2024 İnovasyon Onur Ödülü aldı.

Samsung, her birinde Samsung’un tescilli OLED teknolojisinin kullanıldığı yeni Odyssey OLED modellerini tanıtarak oyun monitörü serisine yeni üyeler eklemeye devam edecek. Tüm bu yenilikler, Quantum Mini LED teknolojisine sahip Odyssey Neo serisinin ve etkileyici arayüzü ve form faktörüyle Odyssey Ark’ın elde ettiği başarıları takip ediyor.

KAYNAK: AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir