VakıfBank 70. yaşında

VakıfBank, 70. kuruluş yıl dönümünü, Ankara ve İstanbul’da düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutladı.

Bankadan yapılan açıklamaya göre, yıl dönümü kutlamaları, VakıfBank yönetiminin 16 Nisan’da Anıtkabir’i ziyaretiyle başladı.

VakıfBank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih’in anı defterini imzalamasının ardından banka çalışanları akşam yemeğinde bir araya geldi. Kutlamalar, 18 Nisan’da Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen törenle devam etti. Törende, bankada 15 ve 20 yılını doldurmuş çalışanlara kıdem ödülleri verildi.

1954 yılında 50 milyon liralık sermaye ile faaliyete başlayan banka, bugün itibarıyla 2,8 trilyon lira aktif büyüklüğe ulaşarak Türkiye’nin halka açık en büyük bankası olma unvanını taşıyor.

VakıfBank, kuruluş yıl dönümü vesilesiyle ‘Yaşımız yetmiş ama yetmez‘ mesajıyla bir de reklam filmi yayınladı. Filmde, bankanın geçmişten bugüne kadar Türkiye’nin ekonomik ve toplumsal kalkınmasına yaptığı katkılar öne çıkarıldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Üstünsalih, 20 milyonu aşan müşteri sayısı, bine yakın şubesi ve 23 binin üzerinde çalışanıyla Türkiye’nin iki büyük bankasından biri olduğunu anımsattı.

Üstünsalih, bankanın kuruluşundan bu yana ekonomik ve toplumsal refahı artırma hedeflerinin değişmediğini belirterek, şöyle devam etti:

“Sadece bankacılık alanında değil finans ve finans dışı pek çok alanda da ülkemiz ve milletimiz için emek vermeye devam ediyoruz. 1954 yılındaki ilk iştirakimiz olan Trakya Çimento Sanayii’nden son iştirakimiz olan Vakıf PayS’e kadar birçok paydaşımız ile ekonomik kalkınma serüveninde yol aldık. Yeterli mi? Elbette yetmez…

Türkiye’nin uluslararası alanda en başarılı takımı olarak faaliyet gösteren VakıfBank Spor Kulübü’nü de kurduk ve yaşatıyoruz. 2018 yılında yayın hayatına başlayan VakıfBank Kültür Yayınları ile de kültür dünyasındaki büyük bir boşluğu dolduruyoruz. Hayata geçirdiğimiz sosyal sorumluluk projeleri, uygulamaya aldığımız pek çok sürdürülebilir ürün ve hizmetler ile her alanda varız diyoruz. Özetle hayatın içinde, ülkemizin ve milletimizin daima yanında yer alıyoruz.”

KAYNAK: AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir